
Krmení
Krmení
Hmyz, hmyz a zase hmyz. Jsou to lovci hmyzu a není pro ně problém si ulovit dvakrát tak větší kořist než jsou ony samy.
Co jim teda dávat?
Dospělým a subadultům : mouchy, larvy much, masařky, cvrčky, kobylky, můry a červi (zophobáky malí).
Mláďatům a juvenilním: octomilky pak bzučivky nebo menší mouchy a i červi a larvy much či mikro cvrčky.
Jak často jim je dávat?
Mláďatům každý den, nejlépe je jim do boxíku nasypat těch octomilek víc ať si mohou lovit, octomilky jim vydrží i na víc dní, když jich tam mají víc. U starších, co zvládnou větší potravu tak, pokud jim dáte mouchu nebo červa tak jim další můžete dát za 2dny. Když nemáte větší kořist pro ně a máte octomilky, tak jim nasypte do boxíku víc octomilek. A když už jsou dospělí tak vydrží delší čas bez jídla po masařce ale doporučuji dospělcům dávat 2-3x týdně u velkých kořistí.

Všeobecně skákavky jsou malí otesánci, dokážou se až přežrat. Já jim dávám když larvy much tak 3 dospělým a bud sežerou všechny nebo se jedna zakuklí a mají tam pak zakuklenou mouchu ( taková menší živá špajzka). Když jsou bzučivky tak sežrat 2-3 u některých není žádný problém.
Na co si dát pozor?
Problém dělají cvrčci a octomilky. Hned vám napíšu proč. Cvrčci jsou taky predátoři, proto všeobecně u pavouků není doporučováno je nechávat přes noc u pavouka. Skákavky jsou denní lovci, kdežto cvrčci jsou hlavně noční lovci. Nejen že u cvrčků je i kanibalismus ale roznášejí o roztoče, kteří pak parazitují na pavoucích na kusadlech a kloubech nebo i stopce zadečku a dokážou tak pavouka umořit, pokud si toho chovatel nevšimne za v času. Sama to bohužel znám ze své zkušenosti. Takže cvrček: lovec - může v noci skákavku napadnout a pokud by byla ještě mládě tak i sežrat, nosič parazitů - pokud chováte cvrčky nebo je od někoho odebíráte či kupujete, je důležité, aby byli v čistých boxech, kde by nemělo hrozit, že se u nich roztoči objeví. Obecně cvrček může napadnout i tarantuli, hlavně je nejvíc riskantní dávat cvrčky k pavoukovi, který je před svlečkou nebo se už svlíká. Pavouk je v této fázi hodně zranitelný a nedokáže se bránit u svleku a po krátce po něm, protože jeho tělo ještě není ztvrdlé při a krátce po svleku. Jako u všech hmyzích druhů jeho tělo obsahuje chitin, který po svleku musí ztvrdnout.
Octomilky v prvních 14dnech v násadě jsou neškodné. Vlastně ony jsou neškodné ale pokud si z nich neuděláte za včasu nové násady tak po 14 dnech z násad začnou lézt roztoči. Ti roztoči jsou zas nepříjemní pro nás, hlavně pokud jste alergici na roztoče tak pro ty nejvíc. Sama jsem alergik a vadí mi, když se mým nedopatřením vyskytnou v násadách. Nejen, že obsypou násady ale pak si lezou dál a mohou se dostat i na pavouky skrz díry v boxech. vás pak svědí nos, drbete se a škrábete se, prostě to cítíte.
Není to už vůbec hezký pohled, když máte obsypané násady. Ihned ty násady vyhoďte, pokud se už rozlezli do blízkosti boxu tak box někam přendejte a vezměte si savo s hadrem a rukavicemi a danou plochu tím omyjte. Nenašla jsem, že by na roztoče byl přímo nějaký speciální prostředek ale savo se mi osvědčilo. Po omytí si umyjte ruce a alergici i obličej. Já jsem to řešila i s mou alergoložkou a ta mi ještě doporučila i proplachovat nos a dát si další tabletku antihistaminika. Pavouka na dané místo s boxem přemístěte až druhý den.